Szukaj na tym blogu

wtorek, 6 września 2016

OLIMPIADA WIEDZY O FILMIE I KOMUNIKACJI SPOŁECZNEJ




Filmoteka Narodowa organizuje Olimpiadę Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Motywem przewodnim edycji 2016/2017 jest Kino przywracające pamięć historyczną.

Jak się zgłosić?
Olimpiada składa się z trzech etapów: eliminacji szkolnych (listopad 2016 r.), zawodów okręgowych (styczeń 2017 r.) oraz zawodów centralnych (marzec-kwiecień 2017 r.).
Aby wziąć w niej udział, należy zgłosić się do dyrektora szkoły, który powoła Komisję Szkolną złożoną z przedstawicieli grona pedagogicznego. Następnie Komisja powinna dokonać elektronicznej rejestracji szkoły oraz uczniów poprzez stronę internetową Olimpiady w terminie wskazanym w harmonogramie.


Jak przebiegają poszczególne etapy?

I Etap przeprowadzają Komisje w zgłoszonych terminowo placówkach. Eliminacje odbywają się w trybie online w formie testu trwającego 60 minut. Do II Etapu przechodzą̨ uczestnicy, którzy otrzymali co najmniej 65% punktów możliwych do zdobycia, jednak nie więcej niż 100 osób.

Zawody II stopnia składają się z dwóch części. Pierwsza polega na przygotowaniu autorskiej pracy podejmującej temat przewodni Olimpiady. Na drugą część składają się test i dwa pytania otwarte dostępne na platformie edukacyjnej Olimpiady.

III Etap składa się z czterech części. Są to: napisanie eseju, przygotowanie i wygłoszenie prelekcji, przeprowadzenie wywiadu oraz udział w debacie oksfordzkiej.

Zwycięzcy otrzymają tytułu Finalisty i Laureata Olimpiady oraz nagrody.


Jaki jest cel Olimpiady?

Olimpiada ma służyć popularyzacji kultury filmowej i komunikacji społecznej, zwłaszcza w wymiarze praktycznym wśród młodych ludzi. Przygotowując się do zmagań konkursowych uczniowie znacząco poszerzą swoją wiedzę z zakresu kinematografii polskiej i obcej.


Szczegółowe informacje na stronie Filmoteki Szkolnej:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz