Szukaj na tym blogu

środa, 10 lutego 2016

Nauczyciele! Bibliotekarze! Animatorzy!- to KURS DLA WAS!!!

W nowym roku FILMOTEKA SZKOLNA zaprasza Państwa do udziału w wiosennej edycji kursu internetowego "Edukacja filmowa - nowe wyzwania". W zeszłym roku organizatorzy zdecydowali się rozszerzyć ofertę skierowaną do osób, które pracują z filmem, zdobyły już podstawowe kompetencje z zakresu edukacji filmowej i chciałyby pogłębić swoją wiedzę. Kurs cieszył się wówczas dużym sukcesem frekwencyjnym.

Dlaczego warto?

W tym nowym kursie pokazujemy innowatorskie, często zaskakujące możliwości pracy z filmem i edukację filmową w szerszym kontekście: kontekście zadań wychowawczych, jakie stoją przed nauczycielami w szkole, kontekście eksperymentów i innowacji pedagogicznych, kontekście praktycznych kompetencji realizacji projektów. Odpowiadając na zgłaszane nam zapotrzebowanie przygotowaliśmy praktyczny przewodnik dla wszystkich chętnych intensywniej włączać film do codziennej pracy nauczycielskiej i zajęć pozaszkolnych.

Dla kogo:

Kurs "Edukacja filmowa - nowe wyzwania" kierowany jest do nauczycieli, wychowawców, bibliotekarzy i animatorów, którzy pracują już z filmem na swoich zajęciach, a teraz chcieliby poszerzyć spektrum tych działań. Na kursie dowiedzą się jak uczynić film wstępem do angażujących i skutecznych zajęć wychowawczych. Poznają nowatorskie metody edukacji filmowej, a także podstawy realizacji innowacji pedagogicznej opartej na filmie. Zdobędą praktyczną wiedzę na temat tego, gdzie i jak szukać wsparcia dla swoich działań i pomysłów.

Kurs ten ukończyć może każdy, kto zapoznawszy się z podstawami edukacji filmowej, przekonał się do tego narzędzia edukacji, a teraz chciałby odkryć nowe obszary pracy z filmem.

Zalety kursu:

1. Praktyczne działania - możliwość natychmiastowego wykorzystania nowych rozwiązań w praktyce szkolnej,
2. Indywidualny kontakt – motywująca opieka mentorska w czasie całego kursu,
3. Dzielenie się doświadczeniami i sprawdzonymi dobrymi praktykami z opiekunami i innymi uczestnikami kursu,
4. Możliwość zapoznania się z najlepszymi praktykami edukacji filmowej w Polsce,
5. Wybór czasu, sposobu pracy, materiałów i zadań, który sprawia, że uczestnik uczy się dokładnie tego, co jest mu potrzebne.

Zakres tematyczny kursu:

1. Film a wychowanie

2. Eksperymenty i innowacje filmowe

3. Projekt od A do Z - jak napisać, zdobyć dotację i zrealizować projekt

Jak zorganizowany jest kurs?

Kurs prowadzony jest za pośrednictwem platformy internetowej. Każdy uczestnik otrzymuje indywidualny login i hasło dostępu. Materiał merytoryczny podzielony został na tzw. moduły (opracowane w formie prezentacji z załączonymi materiałami – tekstami, filmami, ćwiczeniami).Kurs Filmoteka Szkolna składa się z pięciu modułów. 
Uczestnicy mają średnio 3 tygodnie na zapoznanie się z materiałami prezentowanymi w module oraz wykonanie proponowanych zadań. Z platformy mogą korzystać w dowolnym czasie.Stopniowo wprowadzani są w przedmiotowe zagadnienia. 
Otrzymują materiały dydaktyczne i wskazówki do zastosowania w pracy w szkole i poza nią. Podczas trwania modułu wypróbowują w praktyce nowe umiejętności i wiedzę.Wnioski wynikające z zastosowania umieszczają w sprawozdaniu, które publikują na platformie kursu pod koniec trwania modułu. 
Każdy uczestnik ma ścisły kontakt ze swoim mentorem, który komentuje jego sprawozdania. Ma również dostęp do sprawozdań innych kursantów. Przewidziane są także inne sposoby interakcji (forum, rozmowa z mentorem).
Czas trwania kursu: 3 miesiące

Terminy:
Koniec zgłoszeń: 15 marca 2016
Początek kursu: 21 marca 2016
Koniec kursu: 19 czerwca 2016


Zapisz się na kurs: >>> FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY<<<

Udział w kursie jest odpłatny: 200 zł (płatności za udział nauczyciela w kursie może dokonać szkoła - prosimy o zaznaczenie przy zgłoszeniu na kogo wystawić fakturę).

Regulamin kursu i informacje o płatnościach: TUTAJ

    Brak komentarzy:

    Prześlij komentarz