Szukaj na tym blogu

środa, 14 lutego 2018

CO SIĘ DZIEJE, KIEDY AUTORKĘ BLOGA DOPADAJĄ EDUKACYJNO-FILMOWE TĘSKNOTY, CZYLI PODSUMOWUJĄC PIERWSZE PÓŁROCZE DZIAŁALNOŚCI PRACOWNI



Podsumowanie pracy Pracowni Filmoteki Szkolnej, czyli filmowe działania w pierwszym półroczu roku szkolnego 2017/2018.

W całym województwie zachodniopomorskim nie od dziś wiadomo, że Pracownia Filmoteki Szkolnej w Połczynie-Zdroju ma otwartą formułę. Są tacy, którzy chcą korzystać z niej często i tacy, którzy trafiają do niej tylko raz. Raz, ale z rozmachem!

W Pracowni od października 2017 r. do końca stycznia 2018 r. odbyły się 4 otwarte spotkania dla uczniów i nauczycieli, organizowane przez Liderkę Filmoteki Szkolnej w województwie zachodniopomorskim , nauczycielkę edukacji filmowej- Kingę Dolatowską. Każde ze spotkań miało formę warsztatową. Podczas warsztatów nauczyciele i uczniowie angażowali się w różne aktywności, np.: tworzenie czołówki filmowej w formie poklatkowej animacji, pracę z filmem-eksperymentem, który stanowił wprowadzenie do dwóch form warsztatowych: warsztatu stylu i warsztatu kompozycji, prowadzonych przez dwie utalentowane plastycznie animatorki. Od projekcji filmu „Królewicz Olch” rozpoczęło się niezwykłe spotkanie dla nauczycieli i uczniów z Wędrującym Filmoznawcą Filmoteki Szkolnej dr. Maciejem Dowgielem, podczas którego debatowano nad wspólnymi cechami historii filmowej i ballady J.W. Goethego „Król Olch”. Na koniec spotkania jeden z uczestników wyśpiewał tekst oryginalnej ballady w trzech językach: po niemiecku, po angielsku i po polsku, co okazało się bardzo ciekawe nie tylko artystycznie, ale także w związku z wielością przekładów „Króla Olch”. Ostatnie warsztaty poprowadziła Kinga Dolatowska, która przedstawiła nauczycielom propozycje pracy z filmowym pakietem „Filmoteki Szkolnej” i krótkimi formami filmowymi (videoklipy, animacje, trailery), które mogą zostać doskonale wykorzystane podczas lekcji wychowawczych i przedmiotowych.


W pierwszym półroczu roku szkolnego 2017/2018 w warsztatach prowadzonych w Pracowni wzięło udział ponad 70 uczestników reprezentujących 13 szkół: Zespół Szkół Rolniczych w Świdwinie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Stalowej Woli, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczecinie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Złocieńcu, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Witkowie, Liceum Ogólnokształcące nr 11 w Szczecinie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Połczynie-Zdroju, Szkołę Podstawową nr 1 w Połczynie-Zdroju, Szkołę Podstawową nr 2 i Gimnazjum w Połczynie-Zdroju, Szkołę Podstawową w Nowym Worowie, Liceum Ogólnokształcące w Białogardzie, Prywatne Centrum Edukacyjne "Szkoły Sukces" w Białogardzie. Poza nauczycielami i uczniami z Polski w Pracowni gościliśmy także uczniów i ich opiekunów z Ukrainy.


Oby tak dalej!


Zapraszamy na kolejne spotkania!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz